Psikolojik Film Okumaları Atölyesi

Psikolojik Film Okuma Atölyelerimiz yeni yılda da devam ediyor. İlk atölyemiz 7 Ocak 2020 Salı günü, saat 19.00’da. Psikolojik Film Okumaları moderatör @neslihanacu ve psikolojik danışman @volkanhazir yorumu ile gerçekleşmektedir.
**Bu bir grup çalışması olacaktır ve katılım sınırlıdır. O nedenle, REZERVASYON yaptırmanızı rica ediyoruz.**
Yeni yılın ilk filmi, 2010 yapımı “Haevnen / In a Better World / Daha İyi Bir Dünyada”
Yönetmen: Susanne Bier
Oyuncular: Mikael Persbrandt, Trine Dyrholm, Markus Rygaard
IMDb: 7.6
“Daha İyi Bir Dünyada” ya da orijinal adıyla “İntikam”, bir kısmı savaşın ortasındaki Afrika’da, bir kısmı ise Danimarka’da geçen bir film… Ve aile/ dostluk / şiddet kavramlarını bu iki farklı coğrafya ekseninde ustalıkla yorumluyor.

Afrika’da bir mülteci kampında doktor olarak çalışan Anton, karısıyla boşanmanın eşiğindedir. Oğulları Elias ise okulda sürekli olarak diğer çocukların eziyetine maruz kalmaktadır. Ta ki, annesini yeni kaybetmiş sorunlu bir çocuk olan Christian’la tanışana dek! İki çocuğun “intikam” dayanışması, sonunda ailelerin de dahil olduğu karmaşık bir sürece yol açar.
Atölyemizde filmi önce izleyeceğiz, sonra da dışlanmak, eziyet görmek, affetmek ya da intikam, dostluk, empati, şiddetin kaynağı gibi konular üzerine konuşup çözümlemeler yapacağız.
Rezervasyon ve bilgi için : 0530 3035378

Son Yorumlar

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir