Serhat Filiz İle Çizgi Roman Atölyesi

ÇİZGİ ROMAN ATÖLYESİ
Serhat Filiz

ÖĞRENİLECEKLER:
Basit, temel çizim teknikleri.
Çizgi roman ekolleri ve ekolü belirleme
Hikaye ve tarz belirleme (Çizgi romanın dili, tarzı, üslubu)
Karakter yaratma süreci
Çizim süreci ve panelleme ( kareleme) sistemi.
Balonlama ve yazılar.

MALZEMELER:
Kurşun kalemler, silgi, pilot kalem, cetvel, siyah keçeli kalem ve kalın uçlu board marker. 4-5 adet kalınca resim kağıdı. Bolca A4 kağıt. Renkli ekolleri tercih etmek isteyenler için basit bir kuru boya takımı.

SÜREÇ:
İlk iki gün yukarıdaki başlıklar anlatılacak ve beraberce bu başlıklarla ilgili çizimler, çalışmalar, pratik uygulamaları yapılacak. Üçüncü ve son gün, herkes tek sayfalık kendi çizgi romanını çizecek. Çalışma bittiğinde tek sayfalık bu çizgi romanların birer kopyaları tek bir kitapçıkta toplanıp, katılımcılara armağan edilecektir( Fanzin gibi). Ayrıca Serhat Filiz tarafından hazırlanan ve “Öğrenilecekler” kısmındaki başlıkları anlatan, Serhat Filiz’in yazıp çizdiği, küçük ve imzalı bir kitapçık katılımcılara dağıtılacak ve “Serhat Filiz Çizgi roman Atölyesi” sertifikası verilecektir.
Serhat Filiz 1976 Bandırma doğumlu olup Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Ana bilim dalı, Resim Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü mezunudur. İstanbul’da müzik hayatının yanı sıra ulusal gazete ve dergilerde çizer olarak görev yaptı. Çeşitli ajanslarda çizer, yaratıcı yönetmen ve tasarımcı olarak çalıştı. Karma ve kişisel sergiler kurguladı, katıldı.2011 yılından beri freelance çalışmaya karar verdi. O günden bu güne yurt içi ve yurt dışında, iki binden fazla kitap kapağına imza attı. Çeşitli devlet kurumlarında danışmanlık yaptı. Masa üstü oyunları kurguladı, çizdi. Bir çok çocuk kitabı resimledi. Kendisinin yazıp çizdiği onlarca çizgi romanı, bir çok çocuk kitabı mevcuttur. Lise ve üniversitelerde resim, karikatür, çizgi roman, dijital çizim alanlarında ders/seminer/atölye düzenlemeye devam etmektedir

Son Yorumlar

Kategoriler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir